Krevety a jejich příprava

krevety

Chystáte si dát doma krevety? Nevíte, co byste s nimi mohli udělat? Dáme vám několik tipů, díky kterým si můžete krevety zamilovat.

Krevety si můžete koupit ve většině velkých obchodů. V nabídce jsou k mání mražené krevety několika velikosti nebo chlazené krevety. Také jsou většinou všechny předvařené a loupané nebo neloupané. Oloupat krevetu není žádný problém, později si popíšeme jak na to. Pokrmy s krevetami se připravují velmi rychle, aby vynikla právě jejich chuť.

Jak oloupat krevety

Pokud máte neloupané krevety, můžete si je snadno oloupat následujícím postupem:
Krevetu uchopíme za hlavou a odlomíme ji.
Schránku lehce nařízneme a vyloupneme ji.
Hřbet nožem trošku nařízneme a opatrně vytáhneme žílu.
Ocásek necháme neoloupaný.
Krevetu pořádně umyjeme a očistíme případné kousky schránky.
Podívejte se na postup i s fotkami.

Krevety můžeme smažit, grilovat, péct nebo dusit. Existuje velké množství receptů a každý chutná s krevetami velmi dobře. Krevety smažíme nebo grilujeme jen asi tři minuty z obou stran. Konzumujeme je ještě teplé, jsou tak mnohem lepší.
Oblíbené ingredience, které se k jejich přípravě používají, jsou: česnek, bylinky, chilli, sůl.

nádobí a potřeby

Smažené krevety

Velmi dobré jsou smažené krevety. Krevety před smažením obalíme v těstíčku, které si připravíme z mouky, vejce, špetky soli a česneku. Krevetu chytneme za ocásek, ponoříme do těstíčka a zprudka rychle smažíme. Krevety můžeme podávat se zeleninovým salátem, s rýži nebo opečenou bagetou a s plátkem limetky. Vhodná je i sladká chilli omáčka.

Dále si z krevet nebo krevetek můžeme připravit omáčky k těstovinám, grilované pochoutky nebo krevetový salát. Ke krevetám patří různé omáčky.
Větší krevety konzumujeme pomocí vidličky, hůlek nebo ji chytíme rukou za ocásek.

Možná se vám příčí jíst mořské plody, ale pokud jednou kvalitně připravené krevety ochutnáte, pravděpodobně vám budou chutnat. Zde na ně naleznete recepty.

Loupání krevet s postupem a fotkami.❤️ Získejte levně nové kuchařky od Jany Florentýny Zatloukalové (Kuchařka pro dceru)


❤️ Pořiďte si novou knihu od Těhotnýho kuchaře levně